Hírek
2013. Október 30. 18:27, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Halottak napja - A vonatok is más menetrend szerint közlekednek

Mindenszentek és halottak napja miatt az utasforgalomhoz igazodva a vasúti menetrend is megváltozik a hét végén - tájékoztatta a MÁV-Start szerdán az MTI-t.
A közlemény szerint csütörtökön a pénteki, míg november 1-jén, pénteken, mindenszentek napján szombati menetrend szerint közlekednek a vonatok. Szombaton, halottak napján az ünnepnapi, vasárnap pedig a vasárnapi menetrend lesz érvényben.
A MÁV közölte: az ünnepnapon és az azt követő hétvégén a megszokottnál többen szoktak utazni, ezért a vasúttársaság a kényelmesebb utazás és a komfortosabb jegyvásárlás miatt az utasoknak azt javasolja, hogy a menetjegyeket váltsák meg elővételben vagy az interneten, ajánlják továbbá az otthoni menetjegynyomtatás igénybevételét.
A módosított közlekedési rendről a www.mav-start.hu honlapon található menetrendi keresőben és a MÁVDIREKT helyi tarifával hívhatóvonalán, a 06 (40) 49-49-49-es telefonszámon is lehet tájékozódni - olvasható a közleményben.
A hét végén mindenszentek és halottak napja miatt változik a fővárosi közösségi közlekedés menetrendje is. A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) több járatát sűríti és újakat is indít.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal
2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet
2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld
Hitelt kell felvennie a Fővárosnak
A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól