Hírek
2023. Március 04. 07:34, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Fokozott ellenőrzést tart a rendőrség hétfőtől a közutakon
A passzív biztonsági eszközök használatát ellenőrzik a rendőrök hétfőtől a közutakon egy európai szintű akció keretében - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) pénteken.
A közlemény szerint a Magyarország teljes területére kiterjedő, egyhetes akció során elsősorban a biztonsági öv, a gyermekbiztonsági rendszer, valamint a segédmotorosok és a motorkerékpárosok esetében a bukósisak használatát vizsgálják a rendőrök.
Az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (Roadpol) "Seatbelt" (biztonsági öv) elnevezéssel hirdetett a jövő hétre fokozott ellenőrzést, amelyhez a magyar rendőrség is csatlakozik - olvasható a police.hu-n.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld
A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg
A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.
2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld
Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész
Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.
2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette
Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.

