Hírek
2020. Január 07. 13:52, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Felakasztotta kutyáját egy baranyai férfi
Állatkínzás miatt indult nyomozás egy férfi ellen, aki felakasztotta kutyáját a Baranya megye déli részén található Cún község határában, és az állat elpusztult
- tájékoztatott a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon. A közlemény szerint a gyanúsított hatvankét éves cúni férfi beismerte tettét.
A rendőrség közölte: a férfi azt mondta, bárányainak tereléséhez kérte el a kutyát az egyik ismerősétől, azonban mivel úgy látta, hogy az eb nem lesz megfelelő erre a feladatra, megszabadult tőle.
A rendőrségre hétfőn napközben érkezett bejelentés arról, hogy egy felakasztott, elpusztult kutyát találtak. A tetemre egy szántóföld melletti akácosban bukkantak, a rendőrség megállapítása szerint az állat az akasztás következtében pusztult el. A feltételezett tettest rövid időn belül beazonosították. A Siklósi Rendőrkapitányság állatkínzás miatt folytat eljárást az ügyben.
A Debreceni Törvényszék kedden egy hasonló ügyről tájékoztatta az MTI-t: a Hajdúböszörményi Járásbíróság közel félmillió forintos pénzbüntetést szabott ki egy állatgondozóként dolgozó férfira, aki - 2019 szeptemberében - szintén felakasztotta a kutyáját. Ennél az esetnél az eb túlélte a bűncselekményt, mivel végül egy szemtanú fellépésére és közbenjárásával a férfi kiszabadította az állatot a hurokból.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 02. 08:40, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 44. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. November 02. 08:37, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen
Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen - közölte Orbán Viktor miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat
Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.

