Hírek
2022. Január 18. 10:03, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítéltek egy férfit, aki többször rálőtt más kutyájára
Felfüggesztett fogházbüntetésre ítéltek egy zalakarosi férfit, aki légpuskával többször is rálőtt egy háznál tartott kutyára, maradandó sérülést okozva az állatnak
- tájékoztatta a Zalaegerszegi Törvényszék szóvivője hétfőn az MTI-t. Vándor Virág közölte: a vádlott 2020 novemberében Zalakaroson gyalogolt a kezében egy lőfegyvernek nem minősülő légpuskával. Egy ház előtt elhaladva idegesítette őt az udvarban szabadon tartott hároméves staffordshire terrier keverék kutya ugatása, ezért több célzott lövést adott le rá, és az egyik el is találta az állatot.
A Nagykanizsai Járásbíróság - előkészítő ülésen - a történteket elismerő, a tárgyalásról lemondó vádlottat állatkínzás miatt jogerősen egy év, két évre felfüggesztett fogházbüntetésre ítélte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld
Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni
A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre
Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 04:00, péntek | Belföld
Kapitány István: a benzin ára a volt védett ár alá csökkent
A benzin ára a volt védett ár alá csökkent - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter csütörtökön Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.

