Városlista
2026. április 15, szerda - Tas, Anasztázia

Hírek

2020. Március 26. 08:05, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Egyre többen választják az online banki megoldásokat

Egyre többen választják az online banki megoldásokat

Egyre több ügyfél használja az online banki megoldásokat, és a bankautomatáknál kevesebb a készpénzfelvétel a koronavírus-járvány miatt - közölték a bankok az MTI megkeresésére szerdán.

A CIB Bank azt közölte: az automatáinál egyre kevesebb készpénzfelvétel történik. Az ATM-ek töltése a megszokott rendben zajlik. Az ideiglenesen bezárt fiókok bankautomatáit helyettesítéssel, fióki kollégáik töltik fel. A mostani időszakban kevesebbszer kell tölteni az ATM-eket, bankautomatáik ritkábban ürülnek ki - írták.

Az MKB Bank azt írta, hogy a pandémiás helyzet magyarországi kialakulása okozott egy erősebb készpénzfelvételi hullámot, de ez nem eredményezett semmilyen fennakadást az ügyfelek azonnali kiszolgálásában. Az MKB Bankban felállított belső operatív törzs többek között az ATM-ek működési tapasztalatait és folyamatait is állandó kontroll alatt tartja. A rendszeres napi riportok alapján több eszköz és folyamat biztosítja az ATM-ekben lévő készpénzállomány optimális szinten tartását, így az ügyfelek számára biztosított a zavartalan készpénzfelvétel az ATM-ekből - közölte az MKB.

Az OTP Bank közel 2000 darabból álló ATM-hálózatának feltöltése zavartalan, a készülékek éjjel-nappal elérhetők. A hálózat 237 okos ATM-jén nemcsak készpénzfelvételre, hanem készpénz befizetésre is lehetőség van. Az OTP Bank tapasztalatai szerint a jelenlegi helyzetben ügyfeleik közül egyre többen részesítik előnyben az internetbank és a mobilalkalmazás nyújtotta online megoldásokat - közölték.

Címkék: bank, online

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld

Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket

Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket

2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld

Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével

Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.