Hírek
2020. Február 19. 16:10, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egészségre káros terméket hívott vissza az egyik áruházlánc
Visszavont a forgalomból egy kakaókészítményt a Tesco, mivel abban a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) határérték felett mért egészségre káros anyagokat.
Az áruházlánc az MTI kérdésére szerdán azt írta, hogy a 200 grammos kiszerelésben kapható Tesco zsírszegény kakaópor árát minden üzletükben visszafizetik. A vásárlókat arra kérik, hogy vigyék vissza a boltokba a megvásárolt termékeket. A Tesco zsírszegény kakaópor 10-12 százalék kakaóvaj tartalommal minőségmegőrzési ideje 09.09.2022., tételazonosítója L:0322. A Tesco folyamatosan ellenőrzi a beszállítóit, együttműködik a hatóságokkal, indokolt esetben pedig azonnal visszahívja az üzleteiből a kifogásolható árukat - írták.
A Nébih jogsértési listájának tájékoztatása szerint túl magas a kifogásolt termék PAH-tartalma, vagyis határérték fellett tartalmaz rákkeltőként és lehetséges rákkeltőként nyilván tartott policiklusos aromás szénhidrogéneket. A környezetben mindenütt találhatók ilyen anyagok, és az emberi szervezetbe is elkerülhetetlenül bejutnak, fogyasztásukat azonban a lehető legalacsonyabb szinten kell tartani - olvasható a hatóság korábbi tájékoztatásaiban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld
KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt
Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.
2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld
Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról
Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.
2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld
Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét
A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.

