Hírek
2011. Augusztus 25. 07:21, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Csúszhat a rokkantnyugdíjak felülvizsgálata
A Széll Kálmán-tervben foglalt vállalásait, ha be akarja tartani a kormány, akkor nagyon gyorsan el kellene indítani a rokkantnyugdíjak felülvizsgálatát.
Az origo információ szerint viszont a rehabilitációs hivatal számára ismeretlen a menetrend, a háziorvosokkal pedig senki sem egyeztetett. Mintegy 220 embert érintene a felülvizsgálat, azonban az idő annyira rövid, hogy nagy valószínűséggel a kormány ki fog futni a 2012 eleji határidőből.
Még június végén arról számolt be Pósfai Gábor, a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal főigazgatója, hogy nagyjából 220 ezer rokkantnyugdíjas felülvizsgálatára lehet számítani, a vizsgálatok pedig heteken belül elindulhatnak. Az origo szerint az NRSZH-ban még nem született végleges döntés, sőt a pontos ütemezésre vonatkozóan sincs semmi konkrétum. Egy névtelenséget kérő munkatárs szerint az előkészületek még nem történtek meg, a jelenlegi állomány és kapacitás mellett a tömeges felülvizsgálat idei lebonyolítása nem képzelhető el. A költségvetés számára nagyon fontos tétel a rokkantnyugdíjak felülvizsgálata, a jövő évi büdzsében hatalmas lyuk tátongana, ha nem sikerülne időben elvégezni a felülvizsgálatokat. A csúszás a tervekhez képest rossz üzenetet közvetít a befektetők és az EU felé is, hiszen azt mutatná, hogy a Széll Kálmán-terv máris felpuhulna - az origo értesüléseiről a portfolio.hu számolt be.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat
Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.

