Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2012. Február 01. 07:58, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Csökkent a háztartások hitelállománya, több volt a jelzáloghitel felvétel

Csökkent a háztartások hitelállománya, több volt a jelzáloghitel felvétel

Jelentősen nőtt tavaly decemberben a háztartások által felvett jelzáloghitel a kiváltó hitelek miatt- közölte a Magyar Nemzeti Bank.

A decemberben folyósított kiváltó forinthitelek értéke több mint 63 milliárd forint volt.

Decemberben 39,4 milliárd forint volt a háztartásokkal kötött lakáscélú forinthitel-szerződések értéke, egy hónappal korábban 22,5 milliárd, míg 2010 decemberében 17,4 milliárd forintot tett ki. Az MNB szerint a nem pénzügyi vállalati forint betétek új szerződéses értékei is jelentősen nőttek decemberben, míg az euró betéteknél a novemberi kiugrás után kisebbek voltak a lekötések.

Közben csökkent a háztartások hitelállománya decemberben, számszerűsítve 226 milliárd forinttal. A változások egy része a devizahitelek végtörlesztésére vezethető vissza: decemberben mintegy 260 milliárd forint devizahitelt végtörlesztettek az aktuális árfolyamon számítva, ebből mintegy 188 milliárd forint az úgynevezett végtörlesztési árfolyamon ténylegesen kifizetett összeg. A forinthitelek növekedésének egyik meghatározó oka, hogy a pénzügyi intézmények megközelítőleg 63,1 milliárd forint kiváltó hitelt folyósítottak végtörlesztésre.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta

2025. Szeptember 17. 07:31, szerda | Belföld

Orbán Viktor: egy korszak véget ért

Annak a korszaknak vége van, amikor azt tudtuk mondani, hogy tőlünk nyugatra minden jó, és semmi mást nem kell csinálni, mint lemásolni azt, ami ott történik

2025. Szeptember 17. 07:29, szerda | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit

Júliusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 693 700, a nettó átlagkereset 479 500 forint volt.

2025. Szeptember 17. 07:27, szerda | Belföld

OKF: a fűtési szezon közeledtével érdemes próbafűtést végezni

A közelgő fűtési szezon előtt, még a hidegebb időjárás beállta előtt érdemes otthon próbafűtést végezni, amelynek során időben kiderülhetnek az esetleges meghibásodások, és el lehet végeztetni a szükséges javításokat