Hírek
2015. Október 12. 06:55, hétfő |
Külföld
Forrás: MTI - fotó: illusztráció
Cápatámadás miatt elvesztette az egyik lábát egy hawaii szörfös
Cápatámadás miatt csaknem teljesen amputálni kellett egy 25 éves szörfös bal lábát a Hawaii-szigeteken - közölte vasárnap a The Honolulu Star-Advertiser című napilap.
Colin Cooknak a két kézfeje is megsérült az őt megtámadó, a szemtanúk szerint mintegy négyméteres cápa ütlegelése közben Oahu északi partvidékén. A bal kezének két ujjperce odaveszett.
Cooknak egy másik szörfös és egy kajakos segített partra vergődni. A fiatalember, aki három éve költözött a szigetekre, nagy tapasztalattal rendelkezett a vízi sportok terén és személyre szabott szörfdeszkák készítéséből élt.
A Hawaii-szigeteken idén ez volt az ötödik cápatámadás, amelyek közül az egyik, Mauin, áprilisban halállal végződött.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 18. 15:00, szerda | Külföld
Koszovó szerint fenyegetést jelentenek a Szerbia által beszerzett kínai rakéták
2026. Március 18. 13:00, szerda | Külföld
Uniós vezetők: az EU intenzív megbeszéléseket folytat a Barátság kőolajvezeték újraindítása érdekében
2026. Március 18. 12:00, szerda | Külföld
Ukrán kormányfő: Ukrajna megkapta az európai uniós csatlakozás teljes feltételcsomagját
Az ukrán delegáció Brüsszelben megkapta az Európai Uniótól a csatlakozás feltételeit a három utolsó tárgyalási klaszterre vonatkozóan, ezt követi a tárgyalások sikeres lezárása és a csatlakozási szerződés aláírása
2026. Március 17. 12:00, kedd | Külföld
Brit miniszterelnök: Nagy-Britanniát nem fogják belerángatni ebbe a háborúba
Nagy-Britanniát \"nem fogják belerángatni\" az iráni háborúba és a szélesebb térségben kialakult konfliktusba - mondta Keir Starmer brit miniszterelnök a a Downing Streeten tartott hétfői sajtóértekezletén.

