Városlista
2026. január 17, szombat - Antal

Hírek

2013. Március 21. 18:04, csütörtök | Sport
Forrás: MTI

Birkózó Eb - Hatos Gábor ezüstérmes, Ligeti ötödik

Birkózó Eb - Hatos Gábor ezüstérmes, Ligeti ötödik

Hatos Gábor ezüstérmet szerzett a szabadfogásúak 74 kg-os kategóriájában a Tbilisziben zajló birkózó Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján. A 120 kg-ban szereplő Ligeti Dániel kikapott a bronzmeccsen, így ötödikként zárt.

A 74 kg-os aranycsatát az orosz Anzsuar Gyedujev kezdte agilisabban, ám a nagy kapkodás nem vezetett eredményre, sőt, Hatos nagyszerűen menekült el egy kitolás elől, milliméterekkel még éppen bent tudott maradni a szőnyegen, riválisa viszont nagy igyekezetében kilépett.
A szombathelyiek olimpiai és világbajnoki bronzérmese ezt követően is nagyon keményen küzdött, a szakasz második felében azonban egy hasonló, vonal melletti szituációnál kilépett, így ellenfelének járt a pont (1-1), s végül a menet is.
A pihenő után tovább folyt a szőnyegen az óriási csata, a küzdelemből pedig az orosz jött ki megint jobban, egy pontjára Hatos minden erőfeszítése ellenére sem tudott válaszolni, így meg kellett elégednie az ezüstéremmel, ami ugyanakkor pályafutása eddigi legfényesebb medálja.
Hatos a magyar küldöttség második érmét szerezte az 55 kilós Barka Emese után, aki harmadik lett.
"Mindent megtettem" - mondta röviden Hatos a meccs után Gulyás István szövetségi kapitánynak. "Tudom" - jött a felelet és az ölelés válaszul.
Hatos - már a doppingvizsgálat után - az MTI-nek elmondta: természetesen csalódott.
"A döntő pici dolgokon ment el, villanások döntöttek. Annak azért örülök, hogy végre már fényesebb érmem is van a bronznál, de persze azért jobb lett volna az arany. Az orosz ellen nagyon komoly pulzusszámon pörögtem, ám az apróságok az első helyembe kerültek" - fogalmazott Hatos, aki ezt megelőzően olimpián és világbajnokságon egyszer-egyszer, Eb-n pedig háromszor állhatott fel a dobogó legalsó fokára.
Gulyás István kitért rá, hogy összességében elégedett az eredményekkel, de az dühíti, hogy Hatos aranyérme kevésen múlott.
"Az első menetben talán az orosz lépett ki előbb, de nem láttam pontosan, ezért nem kértem videózást, mert ha nincs igazam, akkor az még egy pluszpontot ért volna az ellenfélnek. Ligeti Danival kapcsolatban már korábban is mondtam, hogy a bronzmérkőzés kivívása is csodával ért fel, olyan rosszul érezte magát egész nap" - tette hozzá a kapitány.
"Azt gondolom, hogy az első menetben kellett volna jobban megmozgatni az oroszt, akkor sikerülhetett volna a győzelem" - jegyezte meg Hegedűs Csaba, a magyar szövetség elnöke.
Az egész nap során gyomorrontással küzdő Ligeti bronzmeccse kevés izgalmat tartogatott az azeri Dzsamaladin Magomedov ellen. A 23 éves, tavaly második, 2011-ben Eb-harmadik magyar ugyanis hiába ment előre, indításait rendre megkontrázta riválisa, aki az első menetet 4-0-ra, a másodikat pedig 6-1-re nyerte. Így Ligeti ötödik lett.

Címkék: Birkózas-Eb

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 17. 08:20, szombat | Sport

Tóth Alex a Bournemouth-hoz szerződik

Tóth Alex elhagyja a magyar bajnok Ferencváros labdarúgócsapatát és az angol Premier League-ben érdekelt Bournemouth játékosa lesz - a Sky Sports péntek esti híre szerint.

2026. Január 17. 06:00, szombat | Sport

Vb-2026 - Több mint félmilliárd jegyigénylés érkezett

A december 11-től keddig rendezett első szakaszban több mint félmilliárd jegyigénylés érkezett a Nemzetközi Labdarúgó Szövetséghez (FIFA) a nyári világbajnokság kapcsán.

2026. Január 15. 07:31, csütörtök | Sport

Férfi vízilabda Eb - Százszázalékos mérleggel zárta a csoportkört a magyar válogatott

A magyar válogatott szerdán 21-6-ra legyőzte a máltai csapatot, így százszázalékos mérleggel zárta a csoportkört a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokságon.6

2026. Január 13. 07:44, kedd | Sport

Nemzeti Sport Gála - Kós Hubert a férfi, Márton Luana a női győztes

A férfiaknál Kós Hubert világbajnok úszót, a nőknél Márton Luana világbajnok tekvondóst választotta meg a 2025-ös év sportolójának a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ).