Hírek
2021. Május 01. 10:53, szombat |
Belföld
Forrás: mti -illusztráció: police.hu
Bécsi emberölés elkövetőjét fogták el a tompai határátkelőhelyen

Egy Bécsben történt gyilkosság miatt körözött férfit fogtak el a rendőrök a tompai határátkelőhelyen - közölte a rendőrség pénteken a honlapján.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) közleménye szerint az osztrák hatóságok emberölés és fegyveres rablás miatt adtak ki európai elfogatóparancsot Haris G. 21 éves szerb állampolgár ellen. A férfi a gyanú szerint 2020 októberében Bécsben kirabolt egy ékszerboltot és az ott tartózkodó ékszerészt megölte.
Az osztrák célkörözési egység a szerb társszervtől csütörtökön kapta az információt, hogy a körözött férfi új névre szóló iratokkal Magyarország felé tart. Az osztrák rendőrök soron kívül értesítették és egyben kérték a KR NNI segítségét. Az azonnali intézkedéseknek köszönhetően a férfit egy órán belül elfogták a tompai határátkelőhelyen.
A súlyos bűncselekmények miatt körözött Haris G. őrizetbe került, kiadatásáról a magyar bíróság fog dönteni - írta a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 15. 08:23, szombat | Belföld
Nagy Márton: a kispénzűek és a középréteg pénzügyi helyzetét tovább kell javítani
A kispénzűek és a középréteg pénzügyi helyzetét tovább kell javítani, erről szól majd a 2025-ös év - hangsúlyozta a nemzetgazdasági miniszter pénteken közzétett Facebook-videójában.
2025. Február 15. 08:21, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Donald Trump változást hozott a nyugati politikai gondolkodásban
2025. Február 14. 07:35, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország és Szerbia készen áll egy új kőolajvezeték megépítésére
Magyarország és Szerbia az eddigi sikerekre alapozva készen áll egy új kőolajvezeték megépítésére, ez a nagyberuházás mindkét ország energiabiztonságát javítani fogja
2025. Február 14. 07:35, péntek | Belföld
Erős széllel száraz, hideg levegő érkezik a hétvégén
Pénteken még borult lesz az ég, de erős széllel száraz, hideg levegő érkezik és a hétvégén csökken a felhőzet.