Hírek
2017. December 22. 19:19, péntek |
Sport
Forrás: mti
Az UVSE nyerte a női vízilabda magyar Szuperkupát
A bajnoki címvédő és Magyar Kupa-győztes UVSE nyerte a pénteki hazai Szuperkupát, miután legyőzte a BVSC-t a Komjádi uszodában rendezett mérkőzésen.
Eredmény, Tippmix Szuperkupa:
UVSE - BVSC-Zugló Diapolo 16-15 (2-5, 2-0, 2-2, 2-1 - ötméteresekkel 8-7)
-------------------------------------------------------
Az év utolsó itthoni kiemelt pólós eseményén a kevésbé esélyesnek ítélt, a kupában és a bajnokságban is második vasutascsapat talált be először, majd 2-0-ra, 3-1-re, s - Máté Zsuzsanna duplája nyomán - 5-2-re vezetett a nyitónegyedben.
Az UVSE a második negyedben kétszer is eredményes volt, így a nagyszünetre minimálisra csökkentette hátrányát. A harmadik nyolc percben pedig utol is érte riválisát, négy másodperccel az utolsó szünet előtt azonban a balkezes Leimeter Dóra újfent vezetéshez juttatta a BVSC-t (6-7).
A befejező játékrészben a címvédő holland légiósa, Vivian Sevenich harmadszor is betalált, Szücs Gabriella ötméteresével pedig a meccsen először már az UVSE vezetett (8-7). A BVSC egyenlíteni tudott, mivel pedig újabb gól nem esett, következtek a büntetődobások.
Ebben 8-7-re az UVSE bizonyult jobbnak, így övé lett a 2017-es esztendő utolsó női trófeája.
Az idén másodszor írták ki a magyar női vízilabda Szuperkupát, a tavalyi premiert is az UVSE nyerte.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 03. 08:00, péntek | Sport
Vb-2026 - A portugálok fordítottak a horvátok ellen, és a nyolcaddöntőben folytatják
A portugál válogatott a második félidő elején hátrányba került, végül azonban 2-1-re legyőzte a horvátokat csütörtökön a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett mérkőzésén Torontóban.
2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Sport
Labdarúgó NB II - Portugál hátterű tulajdonosa lett a Videoton FC-nek
Portugál hátterű, az Egyesült Államokban bejegyzett tulajdonosa lett a Videoton FC-nek, miután a város közgyűlése szerdán zárt ülésen a három jelentkező közül a Final Third LLC. 775 millió forintos ajánlatát fogadta el.
2026. Július 02. 06:44, csütörtök | Sport
Vb-2026 - Belgium kétgólos hátrányból felállva jutott 16 közé Szenegál ellen
A belga válogatott kétgólos hátrányból fordítva hosszabbításban 3-2-re legyőzte a szenegáli csapatot szerdán a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett seattle-i mérkőzésén.
2026. Július 01. 08:00, szerda | Sport
Vb-2026 - A nyolcaddöntőbe jutásért: Franciaország-Svédország 3-0
A francia válogatott könnyedén, 3-0-ra verte a svéd csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett New York-i mérkőzésén.

