Városlista
2026. január 15, csütörtök - Lóránt

Hírek

2017. Szeptember 12. 05:00, kedd | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

Az Irma már Florida északi vidékein és Georgiában pusztít, délen pedig újabb áradásokat okoz

Az Irma már Florida északi vidékein és Georgiában pusztít, délen pedig újabb áradásokat okoz

A trópusi viharrá szelídült Irma hurrikán hétfőn már Florida északi vidékein és Georgia államban pusztított, miközben Dél-Floridában újabb áradásokat okozott.

Miami 72 százaléka áram nélkül maradt, egész Floridában több mint hatmillió lakásban szűnt meg az áramszolgáltatás. A Miami Beachre vezető utakat a rendőrség lezárta. Az állam déli és középső vidékein a városokban és kisebb településeken is mindenütt változatlanul hömpölyög a víz, az utak víz alatt vannak, az áradat fákat, törmelékeket, házdarabokat, bútorokat sodort magával. A városban ugyanakkor már megkezdődtek a mentési munkálatok.

Özönvízszerű esőzéssel pusztított az Irma Orlandótól északra, illetve északkeletre. Gainesville, Jacksonville vízben állt, sok helyütt derékig ért az utcákon a víz. A Fort Lauderdale és Jacksonville között, keleti partvidéken 10-11 méteres hullámokat vetett a vihar, s bár Irma hétfőn már "csak" trópusi viharrá mérséklődött, a szakemberek változatlanul veszélyesnek ítélték.

Közben Florida nyugati partvidékén, Naples környékén jelentősen megjavult az időjárás, és sok településen elállt az eső. A Mexikói-öböl menti partszakasz jó részét elmosta a hurrikán. Rick Scott, floridai kormányzó bejelentette: hétfőn délután az állam legdélibb részén fekvő Keys-szigetcsoportra utazik. Egyes szigetek, így például Key Largo vagy Islamorada, az amerikai televíziók tudósításai szerint romokban hever, egyetlen ház sem maradt épen.

Donald Trump hétfőn is hangsúlyozta, hogy a szövetségi kormány minden segítséget megad a vihar áldozatainak. Az elnök úgy vélekedett, hogy amikor az amerikaiak szükséget szenvednek, akkor képesek az összefogásra

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 14. 07:10, szerda | Külföld

Olyan képet posztolt a Fehér Ház, amin Trump Grönlandot kémleli az ablakból

Provokatív fotómontázst osztott meg a Fehér Ház: a képen Donald Trump az Ovális Iroda egyik ablaka előtt áll, tekintetét egy utólag odaszerkesztett, hatalmas Grönland-térképre szegezve.

2026. Január 13. 07:43, kedd | Külföld

Fehér Ház: az Egyesült Államok számára a diplomácia az első eszköz Irán felé, de légicsapás is \"az asztalon van\"

Az Egyesült Államok számára a diplomácia az első eszköz Irán felé, de légicsapás is \"az asztalon van\" - közölte a Fehér Ház szóvivője hétfőn.

2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld

Felszólította Kubát az amerikai elnök

Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.

2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld

Rómában rendkívüli biztonsági készültséget rendeltek el a Termini-pályaudvarnál migránsok támadásait követően

Tovább erősítették a katonák és rendőrök jelenlétét az olasz főváros központi vasútállomásánál, miután a Termini-pályaudvarnál migránsok egy csoportja több embert is megtámadott - közölték a hatóságok vasárnap.