Hírek
2021. Április 26. 06:33, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Az EU azonnali segítséget nyújt India járványügyi védekezéséhez
Az Európai Unió, a katasztrófahelyzetek kezelésének támogatására létrehozott polgári védelmi mechanizmusa keretében, azonnali segítséget nyújt Indiának a koronavírus-járvány elleni védekezéshez
- közölte Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke Twitter-üzenetében vasárnap.
Ursula von der Leyen közölte, India segítséget kért az uniótól a járványügyi védekezéshez, miután a héten rendkívüli mértékben megemelkedett a betegek száma. Vasárnap, minden korábbi rekordot megdöntve, megközelítette a 350 ezret az új fertőzöttek napi esetszáma.
A brüsszeli bizottság elnöke kijelentette: az uniót aggodalommal tölti el az indiai járványhelyzet, és a szolidaritás jegyében gyors segítséget nyújt a dél-ázsiai országnak.
Janez Lenarcic válságkezelésért felelős uniós biztos üzenetében közölte: az Európai Bizottság Veszélyhelyzet-reagálási Központja (ERCC) készen áll arra, hogy India rendelkezésére bocsássa az Újdelhi által igényelt oxigén- és gyógyszer-szállítmányokat.
Indiában a héten sorra dőltek meg a koronavírus-járvány újonnan regisztrált fertőzöttjeinek napi rekordjai. Az ország egészségügyi minisztériuma szombatra virradóra 346 786 új fertőzöttet és 2624 halálos áldozatot jelentett, a statisztikák szerint pedig Újdelhiben minden negyedik percben meghal valaki a koronavírus okozta betegségben.
Az Európai Unió mellett az Egyesült Államok, valamint Pakisztán jelentette be, hogy segítséget nyújt Indiának. A német védelmi minisztérium vasárnap közölte, hogy fontolgatja a sürgős segítségnyújtást, mobil oxigén generátorokat és más egyéb felszerelést küldenének Indiába.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet
Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Az Európai Unió enyhít a belső égésű motorok forgalomba hozatalának 2035-től tervezett tilalmán
Az Európai Unió enyhített kedden az új gyártású belső égésű motorok - benzin- vagy dízelüzemű autók - forgalomba hozatalának 2035-től tervezett tilalmán, hogy támogassa a nehéz helyzetben lévő európai autóipart.
2025. December 15. 07:44, hétfő | Külföld
Sok embert agyonlőttek egy ausztráliai strandon egy zsidók elleni terrortámadásban
Ismeretlen fegyveresek lelőttek 11 embert, sokakat pedig megsebesítettek az ausztráliai Sydney Bondi Beach nevű híres tengerparti strandján vasárnap.
2025. December 13. 07:10, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Az Európai Unió tartósan befagyasztja az orosz állami vagyont
Az uniós tagállamok kormányait tömörítő Tanács úgy döntött, hogy meghatározatlan időre megtiltja az EU területén befagyasztott, az Orosz Központi Bankhoz tartozó eszközök Oroszországba történő visszautalását

