Hírek
2025. Április 26. 10:08, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az ezer és kétezer fő közötti települések italüzletei is pályázhatnak a Magyar falu programhoz kapcsolódó 3 millió forintos támogatásra - közölte a Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő Nzrt. pénteken az MTI-vel.
A kedvezményezettek már pályázhatnak a vissza nem térítendő forrásra energiahatékonyságot növelő fejlesztésre, marketingre, eszközbeszerzésre és működési költségre, azaz rezsire vagy munkabérre.
Az új felhívás a pályázatkezelő Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő Nzrt. által február végén az ezer fő alatti települések kiskocsmái számára kiírt program folytatása. Célja, hogy egyszerű jelentkezés és gyors ügyintézés mellett hatékonyan járuljon hozzá a falusi sörözők, borozók, presszók fejlesztéséhez, növelve a vidéki települések lakosságmegtartó képességét is - tették hozzá.
A támogatásra az érintett településeken üzemelő, egész évben nyitva tartó, a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központban (NTAK) regisztrált, lezárt üzleti évvel rendelkező italüzletek adhatják be igénylésüket. A szolgáltatók május 23-ig az NTAK rendszerén keresztül jelentkezhetnek. A felhívás elérhető a kisfaludyprogram.hu weboldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 25. 06:49, kedd | Belföld
NGM: Ezekre érdemes figyelnie a vásárlóknak a Black Friday akciók során
Az ünnepi időszak közeledtével, különösen a november végén esedékes Black Friday akciók idején jelentősen megnő az online és személyes vásárlások száma.
2025. November 25. 06:48, kedd | Belföld
Orbán Viktor: nem akarjuk eladósítani az unokáinkat Ukrajna miatt
Az Európai Unió folytatni akarja a háborút, de mivel pénzük nincs, közös hitelt vennének fel. Erre nemet kell mondanunk.
2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld
Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI
A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F
2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld
Felhős, csapadékos idővel indul a hét
Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

