Hírek
2021. Április 27. 08:00, kedd |
Külföld
Forrás: Gazda Árpád, az MTI tudósítója jelenti/fotók: MTI/Kiss Gábor
Autós oltóközpont nyílt Kolozsváron
Kolozsvár polgármesteri hivatala autós oltóközpontot nyitott hétfő délután a helyi Horia Demian Sportcsarnok parkolójában.
Amint Emil Boc polgármester közölte az egyik közösségi portálon, az oltóközpontban előjegyzés nélkül kaphatják meg a Pfizer által gyártott vakcinát a jelentkezők. Egy gépkocsiban négy személyt oltanak be. A procedúra idején egyiküknek sem kell kiszállnia a járműből, de viselniük kell a védőmaszkot.
Érkezéskor igazolniuk kell magukat, ki kell tölteniük az egészségi állapotukra vonatkozó kérdőívet, és válaszolniuk kell a helyszínen tartózkodó orvos kérdéseire, majd a leeresztett ablakokon keresztül beadják nekik az oltást. Ezt követően negyedórán át még a parkolóban kell maradniuk, hogy az egészségügyi személyzet közbeléphessen, ha allergiás tüneteik jelentkeznek.
Az oltóközpont a hét minden napján nyitva tart nyolc és húsz óra között.
A kolozsvári a második autós oltóközpont Romániában, az, elsőt szombaton nyitották meg Déván.
Romániában Kolozs megye vezeti az oltási statisztikát. A közel 700 ezer lakost számláló megyében hétfőig a lakosság 34,2 százaléka megkapta az első adag vakcinát.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:22, kedd | Külföld
Donald Trump: India beleegyezett, hogy leállítja az orosz kőolaj vásárlását
Donald Trump amerikai elnök szerint India miniszterelnöke hétfői telefonbeszélgetésük során beleegyezett az orosz kőolaj vásárlásának leállításába, és helyette több energiahordozót szerez be az Egyesült Államokból.
2026. Február 02. 10:00, hétfő | Külföld
Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból
Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld
Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt
Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.

