Hírek
2020. Július 20. 13:10, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Átlagosnak számít az idei nyár
Az elmúlt harminc nap alapján átlagosnak számít az idei nyári hőmérséklet - közölte vasárnap a Facebook-oldalán az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Azt írták: számos megjegyzést kapnak, hogy mennyire hideg ez a nyár, "mindjárt be kell fűteni".
Az előző 5 nap átlaghőmérséklet-anomáliáját vizsgálva azt látható, hogy valóban 2-5 fokkal elmaradnak a hőmérsékleti értékek a sokévi átlagtól. Megjegyezték ugyanakkor, hogy ez nem váratlan, mivel ennek az öt napnak a legnagyobb részében egy magassági hidegörvény volt az ország felett, többfelé felhős, csapadékos időt okozva.
Ha viszont az előző 30 napot nézzük, akkor az állapítható meg, hogy a nyár abszolút átlagosnak számít hőmérséklet terén - hangsúlyozta a meteorológiai szolgálat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 01. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: világszínvonalú kutatóközpont jön létre Magyarországon
2026. Április 01. 11:00, szerda | Belföld
KSH: januárban a bruttó átlagkereset 840 600 forint volt
2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt.
2026. Április 01. 07:20, szerda | Belföld
Takács Péter: évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára
Évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára, mint eddig - hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Baján.

