Hírek
2021. Május 31. 08:36, hétfő |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A rákos megbetegedések 27 százaléka a dohányzás miatt alakul ki
A rákos megbetegedések 27 százaléka a dohányzás miatt alakul ki - írta Sztella Kiriákídisz, az Európai Bizottság egészségügyért felelős biztosa a dohányzásmentes világnap alkalmából közétett sajtóközleményében.
Kiriákidídisz felhívta a figyelmet, hogy míg a dohányzás a legelkerülhetőbb egészségügyi kockázat, az EU ambiciózus stratégiát javasol annak visszaszorítása érdekében, mivel uniós statisztikai adatok azt mutatják, hogy a leszokni próbálók nem kapnak elég támogatást.
Az EU célja, hogy 2040-re az emberek kevesebb, mint 5 százaléka dohányozzon, ami a jelenlegi adatokhoz képest 20 százalékos csökkenést irányoz elő. A biztos véleménye szerint, ha a dohányzásról leszokni vágyok megfelelő támogatást kapnak, és sikerül célkitűzésüket keresztülvinni, akkor már legalább a felére csökkenne a dohányzók száma az Európai Unióban.
Kiriákídisz felhívta az uniós tagállamok figyelmét, hogy a dohányzásra vonatkozó uniós jogszabályokat hatékonyabban hajtsák végre, különös tekintettel a kiskorúaknak történő értékesítésre és a dohányzásról való leszokásra irányuló kampányokokra. A biztos arra is rámutatott, hogy a koronavírus-járvány okozta halálesetek 50 százalékkal nagyobb arányban sújtották a dohányosokat, így ez a kockázat milliókat késztett a leszokásra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 16:00, kedd | Életmód
Fotókiállítás a Hungaroring 40 évvel ezelőtti megnyitójának emlékére
Jubileumi fotókiállítás látható hétfőtől a budai Millenáris Parkban abból az alkalomból, hogy 40 éve a Drapál János Emlékversennyel ezen a napon nyílt meg a Forma-1-es Magyar Nagydíj helyszíne, a Hungaroring.
2026. Június 16. 09:00, kedd | Életmód
Agrárkamara: működött az Országos Jégkármérséklő Rendszer a piros riasztás alapján
Az Országos Jégkármérséklő Rendszer (JÉGER) folyamatosan dolgozott vasárnap a piros riasztás alapján, a legmagasabb kockázatú területeken összesen 283 generátort indítottak el
2026. Június 15. 07:00, hétfő | Életmód
Megérkezik a nyár első hőhulláma a héten
A héten a túlnyomóan napos, derült időben fokozatosan emelkedik a nappali csúcshőmérséklet és beköszönt az év első hőhulláma:
2026. Június 14. 16:00, vasárnap | Életmód
Balatoni retró kiállítás nyílik Keszthelyen
Az idősebbeknek nosztalgiát, a fiataloknak rácsodálkozást kínál a keszthelyi Balatoni Múzeum, ahol szombaton nyílik meg a Balatoni retró címet viselő kiállítás.

