Hírek
2025. Március 18. 07:43, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
A profitplafontól az alapvető élelmiszerek árának átlagos 10 százalékos csökkentését várja a kormány 30 élelmiszer-kategóriában
A hétfőn életbe lépett profitplafontól a kormány azt várja, hogy az intézkedésbe bevont 30 alapvető élelmiszer-kategóriában az árak átlagosan tíz százalékkal csökkennek
- jelentette be a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára a kormány Facebook-oldalán hétfőn.
Zsigó Róbert elmondta: a szabály egyszerű, a kereskedők legfeljebb tíz százalékot tehetnek rá a beszerzési árakra és nem mehetnek efölé.
Hangsúlyozta: a beavatkozásra azért van szükség, mert a kereskedelmi láncok sok alapvető élelmiszer beszerzési árára 80, 90, vagy akár 130 százalékot is rátettek. "Ezzel az extraprofittal elfogadhatatlanul megemelték egyes élelmiszerek árát, és ezzel együtt a családok és nyugdíjasok terheit" - jelezte.
Az államtitkár hozzáfűzte: "a kormány először szép szóval próbálkozott és önkéntes árcsökkentésre kértük a kereskedőket, de azt látjuk, hogy ezt nem akarták végrehajtani".
"Így egy világos szabályozást hoztunk, mától plafont húztunk a profitjukra" - emelte ki, hozzátéve, hogy ettől átlagosan tíz százalékos árcsökkentést várnak a profitplafonba bevont termékkategóriákban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld
Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet
Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet

