Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2023. Június 14. 11:33, szerda | Belföld
Forrás: MTI

A panellakások lettek az elmúlt évtized nyertesei a lakáspiacon

A panellakások lettek az elmúlt évtized nyertesei a lakáspiacon

A panellakások lettek az elmúlt évtized nyertesei a lakáspiacon. Az ingatlantípus népszerűségének oka, hogy mintegy 20 százalékkal olcsóbbak, mint a téglaépítésű lakások - derül ki az ingatlan.com elemzéséből.

A közleményben a panel- és téglalakások legfrissebb átlagos négyzetméterárait vetették össze a fővárosban, illetve 18 megyei jogú városban.

Adataik szerint a fővárosi paneleket június elején 789 ezer forintos átlagos négyzetméteráron kínálták eladásra, szemben a téglalakások 1,02 millió forintos árával, amely bő 25 százalékos különbözet.

A legnagyobb panelkínálattal rendelkező két városrészben, a harmadik és a tizenegyedik kerületben a panelek 823 és 910 ezer forintos átlagára 28, illetve 12 százalékos árelőnyt jelent a téglalakásokhoz viszonyítva.

Debrecenben, Veszprémben és Székesfehérváron a kínálati ár a paneleknél négyzetméterként 675 ezer, 648 ezer, illetve 635 ezer forint volt, míg a téglalakosoknál 832 ezer, 807 ezer illetve 797 ezer forintot kértek az eladók. Miskolcon és Békéscsabán volt a legalacsonyabb a téglaépítésű ingatlanok árelőnye, előbbinél 22 ezer, utóbbinál 31 ezer forint négyzetméterenként.

Az ingatlan.com elemzésében kiemelték: a budapestiek 25 százaléka, a megyei jogú városokban élők 24 százaléka lakik panellakásokban, mintegy 1,1 millió ember.

A panellakások a fővárosban egyedül élők körében váltak népszerűvé, ennek hátterében pedig a lakásdrágulás áll - értékelte az adatokat Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője.

Az ingatlan.com alaprajz-adatbázisából kiderül, hogy a fővárosban a legkisebb panellakás a pünküsdfürdői lakótelepen található 20 négyzetméteres ingatlan. A másik véglet a káposztásmegyeri lakótelep belső kétszintes, 123 négyzetméteres panellakása.

Címkék: ingatlan, panellakás

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld

Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában

Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld

Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba

Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.