Hírek
2018. Augusztus 27. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
A nyár utolsó napjaiban ismét melegszik az idő
A következő napokban már csak elszórtan várható csapadék. A nyár utolsó napjaiban ismét sok lesz a napsütés, melegszik a levegő, többfelé visszatérnek a 30 Celsius-fok közeli maximumok
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, melyet vasárnap juttattak el az MTI-nek.
Hétfőn a Dunántúlon már több órára kisüt a nap. Napközben főként a Tiszántúlon lehet még elszórtan eső, zápor. A leghidegebb órákban jellemzően 10-16, de a nyugati határnál csak 8, 9 fok lehet. Napközben 22-25 fokig melegszik a levegő.
Kedden és szerdán ismét sok napsütés várható, csapadék nem valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet kedden 8-15 szerdán 8-16 fok között alakul. A nappali maximumok kedden 24-29, szerdán 25-29 fok között alakulnak.
Csütörtökön is napos idő várható. Északnyugaton alakulhat ki néhol zápor, esetleg zivatar. A minimumhőmérséklet 11-16, a maximumhőmérséklet 26-30 fok között valószínű.
Pénteken sok lesz a napsütés. Elszórtan alakulhat ki zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 13-18 fok lehet. A nappali maximumok 26-31 fok között alakulnak.
Szeptember első napjaiban, szombaton és vasárnap a több-kevesebb napsütés mellett elszórtan várható zápor, zivatar. A szél néhol megerősödik, zivatarban viharos széllökések is lehetnek. A minimumhőmérséklet mindkét nap 14-19 fok között valószínű. Szombaton 25-30, vasárnap 24-29 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 29. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után
A magyar költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után - közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán közzétett videójában.
2026. Június 29. 09:02, hétfő | Belföld
Hőség - Meteorológia: hétfőn nagyon erős UV-B-sugárzás várható
Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte - közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap az MTI-vel.
2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld
Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől
A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.
2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

