Hírek
2025. Június 24. 07:26, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
A lovagkirály legendájáról szól Szent László Napok programja Győrben
Június 27-én és 28-án ismét éltre kel a lovagkirály legendája Győrben, a Szent László Napok programsorozat révén. A kétnapos esemény fő attrakciója idén a Szent László, a Lovagkirály című lovas színházi show bemutatója lesz - tájékoztatta a szervező Győr Projekt Kft. az MTI-t.
A családbarát fesztiválon a szakrális programelemek mellett kézműves foglalkozások, állatsimogató, tematikus játékok, hagyományőrzők bemutatói is a lovagkor világába kalauzolják a látogatókat.
A Szent László Napok egyik helyszíne Gyirmót lesz, emellett az eseményhez csatlakozott a Szent László Látogatóközpont és Győri Egyházmegyei Gyűjteményi Központ is. Az intézmény június 27-én tudományos ismeretterjesztő előadással, dokumentumfilm-vetítéssel, az időszaki kiállításon pedig tematikus tárlatvezetéssel készül a Káptalandombon.
A ragadós száj- és körömfájás vírus miatt a korábbi években megszokott felvonulás elmarad, ugyanakkor a Győri Lovasszínház bemutatja a Szent László, a Lovagkirály című lovas színházi showját. A június 28-án, 21 órakor a gyirmóti Rodeo Ranchen kezdődő előadásban 87 ember, három hagyományőrző csoport és több mint 30 ló működik közre.
A produkciót ingyenes programok színesítik 15 órától, ahol egyebek mellett lesz rovásírás oktatás, kosaras körhinta, kézműves foglalkozás, állatsimogató, solymászbemutató, pónilovaglás és bemutatják a tábori életet is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 14. 07:15, szerda | Belföld
A Budapest-Belgrád vasútvonal magyarországi szakaszán megkezdődött a biztosítóberendezések sötétüzeme
2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll
Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.
2026. Január 14. 07:13, szerda | Belföld
Navracsics Tibor: az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás
Az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás - mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden a Facebook-oldalán közzétett videóban.
2026. Január 14. 07:12, szerda | Belföld
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját - közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.

