Hírek
2011. Augusztus 28. 14:25, vasárnap |
Belföld
Forrás: HírTV
A hónap végéig tesznek javaslatot az árakról
Még nem kapta meg a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium az energia hivatal javaslatát az új távhőtarifákról.
Az árváltozás mértékéről a hivatal megkérdezte az érintett önkormányzatokat, a helyhatóságok abban bíznak, hogy az esetleges drágulás nem haladja majd meg az inflációt. Az ármegállapítás joga egy tavaszi törvénymódosítással került át a képviselő-testületektől az energetikáért felelős fejlesztési miniszterhez. A szaktárca államtitkára előzetesen annyit mondott: az állam nem kényszerítheti veszteséges működésre a hőerőműveket és a távhőszolgáltatókat. Bencsik János azonban hozzátette, a kormányzat azzal is tisztában van, hogy a fogyasztók jelentős része a távfűtés piaci árát nem tudja megfizetni, ezért kordában tartanák az árakat. A Magyar Energia Hivatalnak augusztus 31-ig kell eljuttatnia a javaslatot a minisztériumnak. (lm)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt

