Hírek
2011. December 07. 13:05, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A Fitch még nem minősíti Magyarországot, megvárják az IMF tárgyalásokat
A Fitch nem tartja valószínűnek, hogy megváltoztatnák Magyarország adóskockázati besorolását, amíg nem áll rendelkezésre több információ az IMF-el folytatott tárgyalások kimeneteléről.
A hitelminősítő vezető elemzője azt mondta, 'Magyarország jövőre meglehetősen nagy kihívás elé néz adósságának külső refinanszírozási menetrendjével. Ezért egy IMF-es mentőhálónak kellően jelentősnek és nagynak kell lennie ahhoz, hogy képes legyen helyettesíteni a piacot'.
A Fitch a múlt hónapban tette negatív figyelőlistára a magyar államadósság minősítését, amely jelenleg a befektetésre ajánlott kategória alján, egy fokozattal a bóvli kategória fölött áll. Egyelőre csak a Moody's-nál van bóvli kategóriában a magyar államadósság. Utoljára 1996-ban volt a befektetésre nem ajánlott kategóriában Magyarország. Az új besoroláshoz továbbra is negatív kilátást tart érvényben a hitelminősítő. A Moody’s szerint nő a bizonytalanság azzal kapcsolatban, hogy Magyarország teljesíteni tudja-e a költségvetési konszolidáció és a közadósság-csökkentés középtávú célkitűzéseit. Emellett Magyarország 'egyre fogékonyabb az eseménykockázatokra'. A Moody’s szerint mindezek negatívan érintik a kormány pénzügyi erejét és csökkentik sokktűrő képességét.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld
Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár
Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.
2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld
Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni
A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre
Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.

